منابع آموزشی مرتبط با این تکنیک حل مسئله را بیابید.

روش تفکر اصول اول که توسط افرادی مانند ایلان ماسک و استیو جابز رایج شد، اولین بار توسط فیلسوف ارسطو توسعه یافت و مورد استفاده قرار گرفت. این طرز تفکر می تواند برای درک مشکلات پیچیده و توسعه راه حل های نوآورانه برای چالش های موجود در سازمان ها و زندگی مورد استفاده قرار گیرد. در این آخرین پست وبلاگ در مورد آموزش نوآوری، این تکنیک حل مسئله چیست و منابعی را که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن استفاده کنید، بررسی خواهیم کرد.

اصول اولیه چیست؟

نظریه اصول اول بر مفهوم «اصل اول» یا یک فرض اساسی استوار است که به تنهایی وجود دارد. ارسطو اینها را به عنوان “اولین مبنایی که یک چیز از آن شناخته می شود” توصیف کرد. این تکنیک استدلال با استفاده از آن در حل مسئله، مفروضات و قراردادها را حذف می کند. به عبارت دیگر، شما فقط با عناصر اولیه شروع می کنید و از پایه می سازید.

به جای تکیه بر استدلال قبلی یا حقایق مفروض، عناصر اساسی را در نظر می گیرید و از آنجا به کاوش و استدلال می پردازید تا به راه حل های بهتری برای حل مسئله برسید. این طرز تفکر در نوآوری ارزشمند است زیرا به جای استفاده مجدد از ایده‌ها یا روش‌های موجود و نزدیک شدن به مشکلات با انجام کارهایی که دیگران انجام می‌دهند، واقعاً از یک درک اساسی و استدلال رویکردهای جایگزین و مؤثر از آنجا شروع می‌کنیم.

کتاب های اصول اولیه و سایر منابع برای کاوش

نمونه ای از اصول اولیه در عمل: ایلان ماسک

در این مقاله Wired، ایلان ماسک در مورد SpaceX و نحوه استفاده از حل مسئله از First Principles برای توسعه مسابقه فضایی خصوصی خود صحبت می کند.

تفکر اصول اولیه: ساختن محصولات برنده با استفاده از تفکر اصول اولیه

هدف این کتاب کمک به یادگیری و پیاده سازی اصول اولیه تفکر در هنگام کار بر روی محصولات و راه حل های نوآورانه است. یک روش گام به گام برای اتخاذ این تکنیک در کار خود بیابید.

نکاتی از مدیر مهندسی

این مقاله از مدیر مهندسی چندین نکته را در مورد نحوه استفاده از این طرز تفکر ارائه می‌کند و می‌تواند برای یک پروژه یا مشکل خاص نوآوری یا تفکر طراحی اعمال شود.

کتاب کار تفکر اصول اولیه: چارچوبی برای حل مسائل زندگی واقعی با استفاده از تکنیک تفکر اصول اولیه

کتاب های زیادی در مورد حل مسئله اصول اولیه وجود ندارد. این کتاب کار قالب‌ها و ابزارهای اولیه را ارائه می‌دهد تا بتوانید با استفاده از تفکر اصول اول، علت اصلی یک مشکل را پیدا کنید و بهترین راه‌حل ممکن را بیابید. با توجه به بررسی‌ها، به نظر می‌رسد که کتاب کار «عموماً همان پرسشنامه مختصر دو صفحه‌ای است که در تمام طول کتاب چاپ شده است».

نتیجه

اصول اول یک روش “مهندسی معکوس” مفید برای نزدیک شدن به یک مشکل یا چالش است که می تواند به شما کمک کند بر فرضیات و سوگیری ها غلبه کنید و به راه حل های نوآورانه تر و موثرتر برای حل مسئله برسید. به نظر می رسد که نیاز به مقالات و منابع بیشتری در مورد این رویکرد حل مشکل وجود دارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *