استفاده از چارچوب سه افق برای نوآوری

ما اغلب برای بیان فعالیت های نوآورانه خود در تلاش هستیم و سپس نمی توانیم برنامه های خود را به روش های منسجم و منسجم به آینده ارائه دهیم. اگر این موضوع در مورد فعالیت نوآوری در سازمان شما صادق باشد، در این صورت در خطر است که به عنوان یک رویداد مجزا و یکباره دیده شود که به استراتژی سازمانی شما مرتبط نیست . علاوه بر این، از روندها و بینش‌های نوظهور که در آن فرصت‌های رشد تازه وجود دارد، از دست می‌دهید یا سرمایه‌گذاری نمی‌کنید.

برای هوشیاری فزاینده نسبت به شکل‌دهی اجتماعی، و همچنین فناوری‌های نوظهور و اکتشافاتی که ممکن است به افق‌های جدیدی منجر شود، باید «امروز» خود را با «امکانات» در آینده مرتبط کنیم. این گزینه‌ها، که اغلب در حال ظهور هستند، می‌توانند چالش‌برانگیز باشند، زیرا هم تعارض‌ها و هم عدم قطعیت‌هایی را برای آینده نوآوری ما ارائه می‌کنند. راه مقابله با نگرانی ها ایجاد یک گفتگوی مداوم در سراسر سازمان است تا نیازهای نوآوری شما را در کل مجموعه نوآوری/کسب و کار چارچوب بندی کند.

ارزش به کارگیری متدولوژی سه افق برای نوآوری

اندیشیدن در افق های مختلف شما را ترغیب می کند که از تمرکز معمولی که برای رفع نوآوری در زمان حال است فراتر بروید. روش سه افق زمان حال را با آینده مطلوب مرتبط می کند و اختلالات «دیده شده» را که ممکن است در حرکت به سمت چشم انداز رخ دهد، شناسایی می کند.

این اولین بار در اواخر دهه نود از طریق کار Baghai، Coley و White (1999) ظهور کرد و توسط طیف وسیعی از پزشکان مانند اندرو کوری، آنتونی هاجسون و بیل شارپ (2008) و انجمن بین المللی آینده ، مستقر در اسکاتلند

این روش برای ترسیم افق های مختلف برای نوآوری مناسب است، رشته ای که من بر آن تمرکز می کنم تا به سازمان ها کمک کنم تا از طریق این مجموعه گفتگوها، اغلب بسیار سخت، کار کنند.

این امر مستلزم مقدار معینی “رها کردن” و همچنین “آغوش گرفتن” آینده ای است که هنوز ممکن است ابهامات زیادی داشته باشد که واقعاً می تواند ذهنیت های تثبیت شده ما را به چالش بکشد. ارزش آن – اگر به خوبی مدیریت شود – می تواند راه مفیدی برای ظهور یک سری گفتگوها و تنش ها باشد، اما از طریق این تعامل و احترام به موقعیت های مختلف، می توانید راه های متقابلی برای اتصال فعالیت های نوآورانه خود در افق های مختلف و مدیریت عدم قطعیت در آن بیابید. راه های بهتر به عنوان یک تیم یا سازمان.

چارچوب Three Horizon در مورد داشتن مکالمات استراتژیک در مورد آینده است و مکالمه را در مورد جهت نوآوری و درک درازمدت مجموعه و توانایی شما تغذیه می کند.

کاوش در سه افق – هر افق به چارچوب فکری متفاوتی نیاز دارد

ما باید روشن کنیم که چگونه سیستم غالب یا مسلط موجود و چالش های موجود برای پایداری آن در آینده، یعنی موردی برای تغییر را شناسایی کنیم ( افق 1 ). نوآوری می تواند جنبه های «مناسب» را در طول زمان با تغییر محیط خارجی از دست بدهد.

ما همچنین باید در مورد وضعیت آینده مطلوب، سیستم ایده آل مورد نظر شما و گزینه های در حال ظهور فکر کنیم . آنهایی که می توانند چیزهایی را که از قبل دارید جابجا کنند. اغلب می توانید عناصری را در زمان حال شناسایی کنید که شما را تشویق می کند ( افق 3 ). باز نگه داشتن خود برای همه گزینه هایی که می تواند منجر به تغییر تحول شود.

غالباً مبارزه برای مشخص کردن ماهیت تنش‌ها و دوراهی‌های بین بینش و واقعیت، و تمایز بین نوآوری‌هایی است که در خدمت طولانی کردن وضع موجود هستند و نوآوری‌هایی که در خدمت نزدیک‌تر کردن افق سوم به واقعیت هستند ( افق 2 ). این فضای انتقال است که اغلب ناپایدار است، به نام فضای میانی که در آن نماها می توانند با هم برخورد کنند و از هم جدا شوند.

ما این چارچوب را در یک دنباله خاص از H1 – H3 – H2 کار می کنیم.

دلیل خوبی وجود دارد که چرا ما به H1، سپس H3 و سپس H2 به این ترتیب نگاه می کنیم. افق دو سخت‌ترین است، زیرا باید بین نوآوری‌های امروزی و نوآوری‌هایی که برای آینده مهم هستند، تعادل برقرار کند. H2 افق انتقالی است، جایی که باید در آن بیاموزید، جمع آوری کنید، آزمایش کنید، نمونه اولیه بگذارید، شرط بندی های محدود بگذارید و سرمایه گذاری کنید تا یاد بگیرید و تنظیم کنید، همانطور که در جهت بهبود درک و دانش خود برای انجام حرکت نهایی مدیریت آنچه هست یا شکل دادن کار می کنید. در افق سه برای رسیدن به آنجا، در حین یادگیری و آزمایش، تنظیم، چرخش و مدام تغییر شکل می دهید. این مقدار این افق 2 است که شما چگونگی تغییر منظره و نیاز به تنظیمات مداوم را بررسی می کنید. افق 2 تمایل دارد روی آنهایی که نوآوری را حفظ می کنند (h2-) و آن نوآوری های دگرگون کننده (h2+) کار می کند.

همیشه عدم قطعیت های زیادی برای نقشه برداری و حل وجود دارد

واضح است که قابل قبول نیست که ثابت بمانید و در کاری که قبلا انجام می دهید خوب باشید و انتظار داشته باشید که این کار در آینده ادامه یابد. ما باید آگاهانه در نحوه مقابله با نیازهای تجاری امروز با فرصت‌های تجاری جدید ارائه شده در افق‌های 2 و 3 تکامل پیدا کنیم. 

داشتن دیدگاه های مختلف باعث افزایش فعالیت های نوآورانه شما می شود

چارچوب 3H چشم اندازی را ارائه می دهد که نیاز به رسیدگی به چالش های متعددی را که در افق اول رخ می دهد، پرورش دانه های سوم و تخصیص تمرکز و منابع مناسب برای مدیریت انتقال از یک افق به دیگری می پذیرد.

چیزی که این مدل را برای نوآوران ارزشمند می‌کند این است که می‌پذیرد رقابت بی‌قرار است، بازارها در حال تکامل هستند و تغییر یک امر ثابت است. رویکرد سه افق روشی را برای ایجاد فعالیت‌های نوآوری قابل قبول و منسجم پیش‌بینی شده در آینده ارائه می‌دهد. به دنبال برندگان در حال ظهور است.

این یک ابزار برنامه ریزی نیست. این یک چشم‌انداز تکاملی ارزشمند است که می‌توان پیرامون آن گفت‌وگوها شکل گرفت، بنابراین تصمیم‌گیری در مورد مکان تمرکز و استفاده از چه منابعی را می‌توان در مجموعه‌ای معقول‌تر و منسجم‌تر از فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده در آینده، جستجوی برندگان نوظهوری که می‌توانند تغییر کنند و به چالش بکشند، اتخاذ شود. کسب و کار موجود شما

ضرورت رسیدگی به چالش‌های افق یک و پرورش بذرهای سوم است. این یک بحث یا/یا، خوب/بد نیست. برای شکل دادن به دیدگاه های تازه به آن بحث های قوی نیاز دارید. نکته کلیدی در گوش دادن و مهارت داشتن در مدیریت این مکالمات بین “صداهای” سه افق است.

سه صدایی که باید در یک اتاق باشند

  • صداهای مختلف درگیر می توانند به شدت درگیر شوند و همه می خواهند دیدگاه خود را اضافه کنند. شما صدای امروز را دارید، مدیر(هایی) که مسئول ارائه نتایج امروزی هستند که بیشتر به مدیریت موجود، به حداکثر رساندن بازده و حفظ کارآمد و مؤثر سازمان می پردازند.
  • سپس شما صدای دوم را خواهید داشت، صدای کارآفرین ، کسی که مشتاق آزمایش، آزمایش چیزهای جدید، کاوش و گسترش است، پذیرش برخی از جنبه ها کارساز نخواهد بود.
  • در آخر، ما سومین صدای مشتاق را داریم که به دنبال ساختن دیدگاهی متفاوت است، به روش‌های متفاوت و پیشگام‌تر ایمان می‌آورد و چیزهایی را در «چشم ذهن» خود تجسم می‌کند، بسیار آرزومندتر، که ظاهراً می‌تواند در نگاه اول «نگاه کند». کاملاً با واقعیت امروز ناسازگار است.

این ترکیبی از این سه صدای مختلف است که باید با هم جمع شوند و با استفاده از چارچوب سه افق، سفر نوآوری را چارچوب بندی کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *