استرالیا مشکل بین المللی شدن دارد نه نوآوری و تحقیق و توسعه

برنامه نوآوری نخست وزیر مالکوم ترنبول پس از توافق ائتلاف و کارگر برای کاهش مشوق های مالیاتی تحقیق و توسعه استرالیا دوباره مورد تردید قرار گرفت .

سرمایه گذاران می گویند که مشوق های مالیاتی برای تشویق استارتاپ ها برای هدایت سرمایه به سمت فناوری نوآورانه حیاتی است. با این حال، مقایسه های بین المللی به طور مداوم نشان می دهد که استرالیا مشکل نوآوری ندارد، مشکل بین المللی شدن دارد.

ده خرج کننده برتر تحقیق و توسعه در سطح جهان هر کدام حدود 10 میلیارد دلار استرالیا در سال بر روی تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کنند . تصور کنید این شرکت ها فقط در بازار استرالیا فعال باشند. رسیدن به همان سطح نوآوری برای آنها غیرممکن بود. تحقیقات نشان می دهد شرکت هایی که بین المللی تر هستند، نوآورتر هستند و عملکرد بهتری دارند.

گزارش شاخص جهانی نوآوری اخیراً منتشر شده نشان می‌دهد که پیروزی در نوآوری مستلزم پیوستن به بازار جهانی برای یافتن کاربران جدید برای محصولات، خدمات و فن‌آوری‌های خود و کسب دانشی است که به شما در نوآوری بیشتر کمک می‌کند.

بسیار تنگ؛ بسیار باریک

استرالیا بازار نسبتاً کوچکی است، بنابراین سود بردن از هر نوآوری به بازارهای بین المللی بستگی دارد. با این حال، [ Eabling Trade Report ، استرالیا را از نظر دسترسی به بازارهای خارجی در رتبه 134 از 138 کشور قرار می دهد. ABS تخمین می زند که تنها 7 درصد از مشاغل استرالیا در خارج از کشور فعال هستند.

نقش روشنی برای دولت برای بهبود دسترسی به بازارهای خارجی از طریق مذاکره در مورد ترتیبات تجارت آزاد و ساده سازی رویه های صادرات وجود دارد . همچنین نیازمند ذهنیت جهانی مدیران و دور شدن از « ظلم دوری » است.

به عنوان مثال صنعت خلاق استرالیا را در نظر بگیرید. علیرغم اینکه استرالیا از نظر زیرساخت، سرمایه انسانی و خلاقیت آنلاین 10 جایگاه برتر را به خود اختصاص داده است، صادرات کالاها و خدمات خلاقانه کمتر از 1٪ از کل تجارت ما را تشکیل می دهد . اگر خرده فروشان مد اروپایی و بانک هایی مانند Rabobank بتوانند کسب و کارهای موفقی را در استرالیا راه اندازی کنند، چه چیزی مانع از موفقیت شرکت های استرالیایی در اروپا یا آسیا می شود؟

مزایای باز بودن

بین المللی شدن نه تنها به بازارهای جدیدی برای محصولات و خدمات شما منجر می شود، بلکه شرکت ها را در معرض بینش های جدیدی قرار می دهد که نوآوری بیشتری را تحریک می کند. تحقیقات خود ما نشان می‌دهد که شرکت‌هایی که از منابع دانش خارجی استفاده می‌کنند، نوآورتر هستند. تحقیقات مرکز تحقیقات کارآفرینی استرالیا نشان می دهد که این برای شرکت های جوان بسیار مفید است.

استرالیا برای دستیابی به چنین دانشی باید همچنان مرزهای خود را به روی محصولات، سرمایه و دانش خارجی باز کند. در حال حاضر از نظر واردات به عنوان درصد تولید ناخالص داخلی رتبه 134 از 140 را دارد.

با توجه به اینکه کمبود بودجه رایج ترین مانع برای شرکت های استرالیایی است که به دنبال نوآوری و رشد هستند، تدوین سیاست هایی برای بهبود سطوح پایین سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کسب و کارها و تحقیق و توسعه که در حال حاضر راه خود را به استرالیا پیدا می کند، کلیدی است.

اتکا به مشتریان خود را متوقف کنید

بیش از نیمی (56٪) از مشاغل استرالیا به تعداد کمی از مشتریان متکی هستند و اکثریت آنها در صورت ناپدید شدن یکی از مشتریان خود با مشکل جدی مواجه خواهند شد.

استرالیای جنوبی تامین کنندگانی در سطح جهانی در صنعت خودرو داشت و سپس خودروسازان ناپدید شدند. پروفسور گوران روس تخمین زد که حدود 75 درصد از تامین کنندگان خودرو در پاسخ به از بین رفتن خودروسازی محلی شکست خواهند خورد. آن را با ندکار مقایسه کنید ، که پس از مرگ آخرین خودروساز هلندی، به یک سازنده قراردادی چابک تبدیل شد و خودروهایی از ولوو تا اسمارت و از شاسی بلندهای میتسوبیشی تا بی‌ام‌و مینی را در یک کارخانه تولید می‌کرد.

شرکت‌های مبتنی بر فناوری که شرکت‌های معدنی ما را تامین می‌کنند، بهتر است از آن مثال درس بگیرند، زیرا با تهدید مشابهی روبرو هستند. عملیات معدنکاری در استرالیا جزو ایمن‌ترین، کارآمدترین و پایدارترین عملیات معدنی در جهان است، نه به لطف بخش بسیار نوآورانه و مبتنی بر فناوری METS . با افزایش فشار جامعه برای دور شدن از منابعی مانند زغال سنگ، شرکت های METS باید فراتر از مشتریان خود فکر کنند. آنها باید به دنبال بازارهای خارج از استرالیا و استخراج معادن باشند که در آن بتوانند از مهارت های فنی عالی و پتانسیل نوآورانه خود استفاده کنند. و زمانی برای هدر دادن وجود ندارد، با توجه به اینکه حدود هفت تا ده سال طول می کشد تا یک خط جدید کسب و کار ایجاد شود.

نقش مهمی برای رباتیک

وقتی با مدیران صحبت می کنیم، اغلب می شنویم که مانع اصلی رقابت در بازار جهانی، ضرر هزینه استرالیا است. این ممکن است در حال تغییر باشد.

رباتیک به سرعت در حال تبدیل شدن به یک تغییر دهنده بازی برای بین المللی شدن است و به کسب و کارها اجازه می دهد در کشورهای توسعه یافته با قیمتی برابر یا کمتر از تولید در کشورهای کم هزینه کار تولید کنند. به عنوان مثال، آدیداس اخیراً ساخت ” کارخانه های سرعت ” در آلمان و ایالات متحده را اعلام کرد که سرعت تولید و سفارشی سازی محلی را افزایش می دهد.

رباتیک دیگر برای نیروگاه های بزرگ تولیدی در نظر گرفته نمی شود. کسب و کارهای کوچک در حال حاضر از مزایای یکپارچه سازی روباتیک استفاده می کنند. این روزها، رباتیک را می توان با تعداد بی نهایت کار وفق داد تا فرآیندهای جریان کار را سرعت بخشد، هزینه ها، فضا و زمان را کاهش دهد. از توانایی تفویض وظایف معمول و غیر معمول، تا وزن کردن داده های رقابتی بدون برنامه نویسی پیچیده. این پیشرفت‌های تکنولوژیکی کارایی کلی کسب‌وکار را بهبود می‌بخشد و بنابراین می‌تواند به شرکت‌ها در تسریع گسترش بازار بین‌المللی کمک کند.

بین‌المللی‌سازی دیگر به معنای شرکت‌های بزرگ‌تر در مقیاس جهانی نیست، کسب‌وکارهای کوچک و کوچک این فرصت را دارند که با منابع محدود از مزایای گسترش بین‌المللی بهره ببرند. اتخاذ رویکردی فعالانه برای بین‌المللی‌سازی ، شرکت‌ها را در درازمدت رقابتی‌تر، موفق‌تر و قوی‌تر خواهد کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *