استرالیا برای ارائه استارت آپ های با رشد بیشتر به یک سیستم کارآفرینی نیاز دارد

«دولت‌ها نمی‌توانند کارآفرینان را مجسم کنند. اما آنها می توانند شرایطی را تعیین کنند که در آن کارآفرینان شکوفا شوند.

کالی این هفته ششمین گزارش سیستم نوآوری استرالیا را منتشر کرد و در آن نیاز به استارت‌آپ‌های با رشد بیشتر، که توسط فرهنگ کارآفرینی هدایت می‌شوند، استدلال کرد.

بر اساس این گزارش، بین سال‌های 2006 تا 2011، استارت‌آپ‌ها (شرکت‌های دو ساله یا کمتر) 1.4 میلیون شغل به اقتصاد استرالیا اضافه کردند، در حالی که همه شرکت‌های دیگر بیش از 400000 شغل از دست دادند. کارآفرینان در مرکز رشد اشتغال ما قرار دارند و هنوز بیشتر تمرکز ما بر روی نیاز به رشد اقتصاد از طریق نوآوری، معمولاً در شرکت‌های بزرگتر بوده است.

یک رویکرد سیستمی

مفهوم سیستم های ملی نوآوری در دهه 1990 این بود که دانش یک منبع اساسی در اقتصاد است. تولید شده از طریق یک فرآیند تعاملی نوآوری است که در یک زمینه ملی تعبیه شده است. فرآیندها، انتقال دانش و تحقیق و توسعه به ساختار نهادی و صنعتی که آن فرآیندها در آن تعبیه شده بودند تغییر یافت.

یک ایمیل هفتگی با تجزیه و تحلیل مبتنی بر شواهد از بهترین محققان اروپا

سیستم های نوآوری تا حد زیادی قادر به تطبیق دیدگاه فرد محور کارآفرین نبوده اند. در نتیجه، بسیاری از اقتصادهای پویا و پیشرو مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان، آلمان، دانمارک، سوئد و حتی چین سیستم های ملی کارآفرینی را معرفی و توسعه داده اند. این نوع سیستم، نگرش ها، توانایی ها و آرزوهای کارآفرینانه افراد را با تخصیص منابع از طریق ایجاد و بهره برداری از سرمایه گذاری های جدید پیوند می دهد.

استرالیا فاقد یک سیستم کارآفرینی است، اما اتخاذ یک رویکرد سیستماتیک مهم است زیرا به سیاستگذاران کمک می کند تا در شرایط سیستماتیک فکر کنند. همچنین آن‌ها را تشویق می‌کند تا هنگام در نظر گرفتن شاخص‌های فردی و سطح کشوری اقدام کارآفرینی، دیدگاهی گسترده داشته باشند.

نزدیکترین چیزی که دولت فدرال به چنین سیستمی رسیده است، برنامه کارآفرینان است. یک ابتکار شاخص برای رقابت تجاری و بهره وری در سطح شرکت. هدف از این برنامه حمایت از مشاغل با تسریع تجاری سازی، مدیریت کسب و کار و ارتباطات تحقیقاتی است. در واقع، و با توجه به قوانین و مقررات واجد شرایط بودن آن، این برنامه در واقع از کارآفرینان حمایت نمی کند، بلکه از مشاغل کوچک تا متوسط ​​حمایت می کند. فقدان حمایت مناسب از کسب و کارهای نوپا وجود دارد.

آموزش کارآفرینی و اکوسیستم ها

این اقتصاددان ارشد می گوید که حضور سازمان های تحقیقاتی در یک منطقه ظرفیت آن را برای کارآفرینی نوآورانه افزایش می دهد. این گزارش همچنین اشاره می‌کند که فعالیت‌های کارآفرینی مؤثر بر اقتصاد، نوآوری و دانش محور بوده است.

خبر خوب یک مطالعه اخیر است که نشان می‌دهد دانشگاه‌های استرالیا کمتر از 584 موضوع مرتبط با کارآفرینی را ارائه می‌دهند که 24 نفر از آنها در مقطع کارشناسی هستند. دو دانشگاه مدارک کامل کارشناسی ارشد را در زمینه کارآفرینی ارائه می دهند و 23 دانشگاه دیگر نیز محتوا یا موضوعات کارآفرینی را در سطح کارشناسی ارشد ارائه می دهند.

این تحقیق 135 اکوسیستم کارآفرینی را در اطراف این پیشنهادات آموزش کارآفرینی شناسایی کرد. نشان دادن نقش محوری و مهم آموزش کارآفرینی در اکوسیستم های کارآفرینی.

با وجود فعالیت و رشد قابل توجه در آموزش کارآفرینی در استرالیا، این تحقیق فرصت هایی را برای بهبود شناسایی کرد. برای حفظ شتاب و حرکت به سمت معیارهای بهترین عملکرد بین المللی، یک گروه تحقیقاتی مشترک و برجسته در زمینه کارآفرینی آموزش عالی استرالیا شروع به توسعه نتایج یادگیری آستانه در استرالیا کرده است.

همه یا هیچ

گزارش اخیر دفتر دانشمند ارشد، در مورد تقویت کارآفرینی پرتأثیر در استرالیا، دانشگاه‌ها را به عنوان محوری برای توسعه فرهنگ کارآفرینی در جوامع و همچنین اجرای طرح‌های آموزش کارآفرینی در کلاس جهانی شناسایی کرد. همکاری بین دانشگاه ها و دولت در صورتی که دولت یک سیستم ملی کارآفرینی را توسعه دهد، به بهترین وجه محقق خواهد شد.

در کشورهای پیشرو کارآفرینی مانند ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، آلمان و بسیاری از کشورهای عضو OECD، سیستم‌های ملی کارآفرینی، سیاست استراتژیک، بودجه و فرهنگ ملی کارآفرینی را ارائه می‌کنند.

با وجود اکوسیستم های کارآفرینی برجسته و آموزش کارآفرینی در استرالیا، ما هرگز نمی توانیم بدون سیستم ملی کارآفرینی خود استاندارد جهانی باشیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *