پیشنهاد ارزش شما چیست؟ به سرعت! مال شرکت شما نیست مال شما! چگونه برای افرادی که به شما پول می دهند، چه مشتری، چه کارفرما یا قربانی شما، ارزش ایجاد می کنید. چرا باید به شما پول بدهند؟ چه ارزشی برای آنها ایجاد می کنید؟

اصطلاح “ارزش پیشنهادی” یکی از رایج‌ترین واژه‌ها با تجارت است. این به ارزشی اشاره دارد که یک کسب و کار به مشتریان خود ارائه می کند و مهمتر از آن، این احساس در ذهن مشتری است که او نوعی ارزش را در ازای پول خود دریافت کرده است.

اما در دنیای پرشبکه و بیش از حد تجاری امروزی که اکثر ما با شغل خود تعریف می‌شویم، به جز کسانی که شغل ندارند اما به شدت خواهان شغل هستند، یک پیشنهاد ارزش شخصی نیز ضروری است.

اگر به دنبال شغل جدیدی هستید، می خواهید ترفیع کسب کنید یا به سادگی نیاز به دفاع از موقعیت فعلی خود دارید (مانند زمان اخراج) بسیار مهم است. یک شرکت تجاری، مؤسسه دولتی یا سازمان غیر انتفاعی فقط به شما حقوق می پردازد به این انتظار که شما ارزشی بیش از آن حقوق ارائه دهید. بالاخره یک سازمان فقط دستمزد شما را پرداخت نمی کند. آنها چیزهای دیگری مانند میز تحریر، مزایای مختلف، ابزارهای شرکت (لپ تاپ، تلفن همراه)، فضای کاری، مسافرت، ماشین شرکتی یا ترکیبی از این موارد را در ازای ارزشی که ارائه می دهید در اختیار شما قرار می دهند. علاوه بر این، یک شرکت باید علاوه بر آن سود کسب کند تا بتواند در تجارت باقی بماند.

در همین حال، اگر شرکت خود را راه‌اندازی می‌کنید یا به صورت آزاد مشغول به کار هستید، اکنون باید مشتریان احتمالی را متقاعد کنید که ارزشی بیش از هزینه‌های خود ارائه خواهید کرد. این همیشه آسان نیست. وقتی دیگران وعده ارزش مشابه را می دهند، حتی سخت تر است. بدتر از آن است که به نظر می رسد دیگران ارزش بیشتری یا مشابه را با هزینه کمتر ارائه می دهند.

بنابراین، پیشنهاد ارزش شما چیست؟ اگر در ذهن شما روشن نیست، اکنون وقت آن است که آن را تعریف کنید. به خاطر داشته باشید که اگرچه این به شما مربوط می شود، اما واقعاً به شما مربوط نمی شود. این در مورد صاحبان حقوق شما است، چه کارفرمای شما، چه مشتریان شما یا شخص دیگری که به شما پول می دهد. اکنون از چه راه هایی ارزش ارائه می دهید؟ مهمتر از آن، ارزش شما چگونه منحصر به فرد است؟ از این گذشته، اگر ارزشی مشابه هر فرد دیگری با پیشینه مشابه ارائه دهید، فروش خدمات خود در بازار رقابتی دشوار خواهد بود.

اگر در مورد ارزش شخصی خود واضح نیستید، تعریف آن فرصتی عالی برای تمرین مهارت های تفکر خلاق است. به کاری که انجام می‌دهید، ارزشی که می‌دهد، کاری که دوست دارید انجام دهید، ارزشی که تخیل زیادی را ارائه می‌کند و می‌افزاید فکر کنید. تمام ایده های خود را روی کاغذ بیاورید. از شریک زندگی، دوستان، خانواده و همکاران خود نظر خود را بپرسید. گاهی اوقات حتی ارزشی را که واقعاً برای دیگران ارائه می کنیم، درک نمی کنیم. افکار آنها را نیز روی کاغذ بیاورند. کمی تفکر خلاقانه به کار ببرید. (نمونه های زیادی از نحوه انجام این کار در اینجا وجود دارد).

تمام اطلاعات خود را روی کاغذ بیاورید. چه الگوهایی می بینید چه افکاری به بهترین وجه نشان می دهد که دوست دارید خودتان را چگونه ببینید. آیا می توانید صادقانه بگویید که این ارزش را ارائه می دهید؟ اگر نه، چرا که نه؟ آیا پتانسیل ارائه آن ارزش را دارید؟ برای اینکه بتوانید آن ارزش را ارائه دهید چه کاری باید انجام دهید؟

در حال حاضر شما باید در مورد ارزش پیشنهادی خود یا آنچه باید همراه با گام هایی که باید بردارید تا بیانیه ای صادقانه در مورد پتانسیل خود انجام دهید، روشن باشید.

با استفاده از ارزش پیشنهادی جدید یا بازسازی شده خود، راحت تر می توانید خودتان را بفروشید، شغلی پیدا کنید، تبلیغاتی به دست آورید و مشتریانی به دست آورید.

موفق باشید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *