ائتلاف، کارگر، سبزها … به دنبال یک سیاست تحقیقاتی قابل اجرا

ایجاد اقتصاد دانش و سیستم ملی نوآوری باید در اولویت انتخابات آتی باشد، اما از امروز، تنها سبزها سیاست تحقیق و توسعه اختصاصی را منتشر کرده اند .

این خط‌مشی طیفی از موضوعات مهم را پوشش می‌دهد – و جالب اینکه بر پایه ابتکارات شکننده قبلی از هر دو طرف سیاست استوار است و چند ایده جدید را نیز اضافه می‌کند.

ممکن است بررسی‌ها و ابتکارات قبلی را که ائتلاف و کارگر ارائه کرده‌اند فراموش کرده باشید – اما به چند سال قبل فکر کنید.

در سال 1999 – زمان جان هوارد – بررسی ویلز در تحقیقات پزشکی سرمایه گذاری قابل توجهی را توصیه کرد. تونی ابوت، وزیر بهداشت وقت، فعال بود: موسسات تحقیقاتی پزشکی و دانشگاه‌های استرالیا رشد کردند و بخش تحقیقات شکوفا شد.

نه در مورد اخبار فوری نه در مورد نظرات بی اساس.

گزارش‌های توانایی پشتیبان استرالیا ، طرح تأسیسات تحقیقاتی ملی اصلی و بعداً استراتژی زیرساخت تحقیقات مشترک ملی ( NCRIS ) زیرساخت‌های تحقیقاتی را پوشش می‌دهند. در همین حال، صندوق وقف آموزش عالی ( HEEF ) اجازه ساخت تسهیلات جدید در دانشگاه ها را داد.

انفجاری از گذشته: در سال 2007، جان هوارد، نخست وزیر وقت، و تونی ابوت، وزیر بهداشت، از بیمارستان خصوصی سنت جورج در سیدنی بازدید کردند تا خط مشی جدیدی برای آموزش پرستاران اعلام کنند. AAP/ دین لوینز

در سال 2007، زمانی که حزب کارگر در انتخابات پیروز شد، وزیر جدید نوآوری کیم کار سهم عمده ای در حمایت از تحقیقات در استرالیا داشت. او بر اهمیت شورای تحقیقات استرالیا ( ARC )، حفظ بودجه برای NCRIS و معرفی پول Super Science تأکید کرد .

بررسی نوآوری کاتلر در سال 2008 به این نتیجه رسید که یارانه های متقابل تحقیقات از طریق آموزش ناپایدار است و طرح تعالی پژوهش پایدار متولد شد.

بورسیه های فدراسیون هاوارد به بورسیه های برنده، بورسیه های جدید آینده و بورسیه های دکترا معرفی شدند و طرح HEEF به صندوق زیرساخت آموزشی تبدیل شد .

ساختمان‌های جدید ظاهر شدند و ما به حرکت به سمت قرن آسیایی ادامه دادیم – با سیستم آموزشی ما که به اقتصاد و دیپلماسی نرم کمک می‌کرد، زیرا دانشجویان و محققان بین‌المللی به راه ما آمدند.

سپس ناگهان تمام شتاب از دست رفت. با شروع کاهش چشم انداز اقتصادی و مالی میان سال 2012-2013 ( MYEFO ) و سپس تصمیم عجیب وزیر آموزش عالی جدید کریگ امرسون مبنی بر بودجه دبیرستان ها با قطع دانشگاه ها، اقتصاد دانش که شروع شده بود اکنون ناگهان متوقف شد.

سازگاری کلیدی است

بخش اول سیاست سبزها برای پایان دادن به این نوع بودجه شروع-توقف طراحی شده است. این استدلال می کند که ما به سادگی باید موافقت کنیم که اقتصاد دانش نیازمند سرمایه گذاری پایدار است. هدف سبزها 3 درصد از تولید ناخالص داخلی است که از سطح فعلی 2.2 درصد بیشتر است.

اما مقدار آن کمتر از تشخیص ضروری بودن یک پایه پایدار است.

اگر بتوانیم از لیست‌های پراکنده کریسمس انتخاباتی که به شخصیت و بینش وزیران بستگی دارد به نسبت توافق شده سرمایه‌گذاری مجدد در نوآوری حرکت کنیم، استرالیا برای آینده موقعیت خوبی خواهد داشت.

بخش‌های دیگر سند سبزها نیز از ثبات صحبت می‌کند. طرح کمک هزینه تحصیلی آینده با 33 میلیون دلار استرالیا در سال، طرح تعالی تحقیقات پایدار با تزریق 342 میلیون دلار استرالیا بازسازی خواهد شد، و NCRIS تحت شورای تأسیسات زیرساخت ملی 230 میلیون دلار استرالیا ادامه خواهد یافت.

علاوه بر این، 250 میلیون دلار استرالیا یا 10 درصد اضافی برای ARC و شورای ملی تحقیقات بهداشتی و پزشکی ( NHMRC ) وجود دارد.

بازسازی به همین جا ختم نمی شود. همچنین صحبت از کمک های مالی مشترک بین المللی است. استرالیا تعدادی طرح رسمی برای حمایت از همکاری های بین المللی داشته است، اما یک طرح کلیدی در سال 2011 به پایان رسید و در حال حاضر فقط کمک های مالی برای کار با چین و هند وجود دارد.

سبزها توصیه‌های آکادمی علوم استرالیا را مورد توجه قرار داده‌اند و سرمایه‌گذاری 49 میلیون دلاری استرالیا را برای حفظ ارتباط با آسیا و همچنین ارائه کمک‌های مالی گسترده‌تر بین‌المللی برای محققان میان‌دوره‌ای و برای تحقیقات با شرکت‌های خارج از کشور توصیه می‌کنند.

کارایی ها

احزاب بزرگ درباره کاهش تشریفات اداری صحبت کرده اند و سبزها نیز قصد دارند بار اداری را کاهش دهند. آنها چندین پیشنهاد دارند مانند حرکت به سمت کمک های مالی پنج ساله به جای سه ساله و حمایت از محققین با ظرفیت اثبات شده با بودجه به راحتی قابل تجدید.

جزئیات نحوه انجام این کار مهم است اما می تواند کارساز باشد. اگر این کار را می کرد، لزوماً هزینه زیادی نداشت و بازپرداخت از نظر کارایی در سطح زغال سنگ می تواند قابل توجه باشد.

سبزها همچنین ایده دیگری برای کاهش نوار قرمز دارند. در حالی که ائتلاف بر تحقیقات پزشکی تمرکز کرده است و کیم کار بر ARC تأکید می کند، سیاست سبزها هر دو را در نظر می گیرد – و در اینجا می تواند کارآمدی داشته باشد.

به طور خاص، برنامه ای برای اختصاص 141 میلیون دلار استرالیا به هزینه های غیرمستقیم تحقیقات پزشکی وجود دارد. به نظر می رسد ایده حرکت به سمت سیستمی است که در آن هزینه های غیرمستقیم تحقیق به طور یکسان پشتیبانی می شود، چه کار در دانشگاه، موسسه تحقیقات پزشکی یا بیمارستان انجام شود. مرتب سازی این موضوع و به طور کلی تراز کردن NHMRC و ARC در صورت امکان، چیزی است که ارزش فکر کردن را دارد.

وزیر نوآوری کیم کار و نخست وزیر کوین راد در اوایل ماه جاری از یک اتاق ناخوشایند در دانشگاه مک کواری بازدید کردند. AAP/Lukas Coch

ترجمه تحقیق

اخیراً حزب کارگر بسته تحقیقاتی McKeon را اعلام کرد که شامل 125 میلیون دلار استرالیا بودجه عمومی برای حمایت از ترجمه تحقیقات می‌شود و ائتلاف نیز متعهد به ساده‌سازی کارآزمایی‌های بالینی شده است.

سبزها دو پیشنهاد تحقیقاتی ترجمه را برای حمایت از ترجمه به کلینیک ترکیب کرده اند – یک طرح کمک هزینه توسعه منطبق با 30 میلیون دلار استرالیا و یک صندوق بیوتکنولوژی ترجمه ای 10 میلیون دلار استرالیا که توسط McKeon Review توصیه شده است.

پشتیبانی گسترده

سبزها همچنین دو پیشنهاد کاملاً جدید دارند. یکی صندوقی برای حمایت از زنان در تحقیقات است. تلاش های جدید در این زمینه می تواند بسیار سودمند باشد.

ابتکار دیگر حمایت از انتشار با دسترسی آزاد است. جنبش دسترسی آزاد در حال افزایش است، اما پول برای انتشار تحقیقات باید از جایی تامین شود.

ایده سبزها برای حمایت از انتشارات با دسترسی آزاد یادآور حمایت بنیاد UK Wellcome Trust است و ممکن است نشان دهنده سیاست جدیدی باشد که ممکن است در آینده نیز تأثیرات مهمی داشته باشد.

سبزها آشکارا در حال خواندن بررسی‌های اصلی سیستم‌های آموزشی و نوآوری بوده‌اند و به سخنان دانشگاهیان گوش می‌دهند، و قصد دارند پایه‌ها را تقویت کنند و حرکتی را که قبل از بحران مالی جهانی و وسواس نسبت به کسری متوسط ​​استرالیا ایجاد شده بود، احیا کنند. .

دید آنها روشن است، اما آنها چگونه هزینه آن را پرداخت خواهند کرد؟ ظاهراً با حذف امتیاز سوخت های فسیلی که بخش معدن از آن برخوردار است.

عواقب مورد نظر و ناخواسته این امر خارج از تخصص من است، بنابراین باید آن را به دیگران بسپارم تا به من بگویند که آیا این طرح قابل اجرا است یا خیر.

اگرچه سبزها بعید است در انتخابات پیروز شوند، اما به نظر می رسد که آنها می توانند به روش مهم دیگری کمک کنند – با بالا بردن تحقیق و نوآوری در دستور کار و احتمالاً تأثیرگذاری بر سیاست های احزاب اصلی.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *