آکادمیک نسبت به تکرار اشتباهات مشوق مالیاتی تحقیق و توسعه هشدار می دهد

به گفته دانشگاهیان، تعدیل امتیاز مالیاتی در تحقیق و توسعه می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر مشارکت دانشگاه‌ها و صنعت داشته باشد، چیزی که می‌تواند تکرار کاهش سال 1996 باشد که به شدت به همکاری ضربه زد.

این موضوع در آستانه انتشار مقاله بحث از سوی کارگروه مالیات بر مشاغل دولت که قرار بود در ابتدای ماه جاری منتشر شود، در حال بررسی است. استرالیا گزارش می دهد که گروه کاری در حال بررسی سقفی برای کسر تحقیقات توسط شرکت هایی با گردش مالی بیش از 20 میلیون دلار است.

آدام باند، نماینده حزب سبزها، امروز گفت: «رونق فعلی و آینده ما به نوآوری و تحقیق بستگی دارد.

پروفسور راد تاکر، برنده جایزه دانشگاه ملبورن، گفت: «به دنبال کاهش امتیاز مالیاتی در اواسط دهه نود، یک تغییر فوری و آشکار در میزان تحقیقات مشترک انجام شده توسط صنعت و دانشگاه ها ایجاد شد.

در سال 1996 دولت نرخ کسورات را از 150 درصد به 125 درصد کاهش داد.

پروفسور تاکر گفت: “من فکر می کنم در آن زمان یک گام بزرگ به عقب بود.” پروفسور تاکر سرپرستی مرکز ارتباطات کارآمد انرژی را بر عهده دارد که مشارکتی بین دانشگاه ملبورن و گروه تحقیقاتی Bell Labs متعلق به Alcatel-Lucent است.

“تجربه من این است که ارتباط مستقیمی بین امتیازات مالیاتی تحقیق و توسعه و میزان تعامل بین صنعت و دانشگاه وجود دارد.”

در سال 2010، یک تحقیق کمیته سنا در مورد این طرح انجام شد و آن را بسیار محدود و پیچیده یافت. در سال 2011، امتیاز مالیات تحقیق و توسعه، که کسرهای تا 125 درصد را ارائه می کرد، با مشوق مالیاتی تحقیق و توسعه جایگزین شد، که سطوح مختلف جبران مالیاتی معادل 150 درصد کسر، بسته به سطح گردش مالی شرکت، ارائه می کرد.

بحث فعلی در بحبوحه گمانه زنی ها مطرح می شود که دولت همچنان به دنبال راه هایی برای کاهش نرخ مالیات شرکت ها است.

دکتر راد لمبرتس، معاون مرکز ملی استرالیا برای آگاهی عمومی از علم در دانشگاه ملی استرالیا، گفت که این بحث پیامی را ارسال می کند که دولت تحقیق و توسعه را بی ارزش می کند.

من فکر می‌کنم که تأثیر منفی خواهد داشت، اما من بیشتر از این نوع تفکر وحشت زده‌ام. دکتر لمبرتس گفت: تحقیق و توسعه کارهای خوبی انجام می دهد – همیشه دلار را به دلار پرداخت نمی کند، اما زمانی که انجام شود واقعاً خوب نتیجه می دهد، و نه فقط از نظر مالی.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *