آموزش کارگاه فرهنگ چابک

آموزش کارگاه فرهنگ چابک

من در حال طراحی یک کارگاه آموزشی جدید و منحصر به فرد با تمرکز بر کمک به افراد و سازمان ها برای پیشرفت به سمت یک فرهنگ نوآورانه که چابک است، بوده ام. چارچوبی که من روی آن تمرکز می کنم از Scrum استفاده می کند. این کارگاه آموزشی به افراد و تیم‌ها کمک می‌کند تا اصول Agile و چارچوب اسکرام را در کاری که انجام می‌دهند و در نهایت برای فرهنگ نوآوری در سازمان خود که چابک است و تفکر طراحی و روش‌های ناب را در بر می‌گیرد، اعمال کنند. از آنجایی که این کارگاه بر فرهنگ متمرکز است، توصیه می شود که همه افراد در سازمان یا بخش در آن سهیم باشند زیرا همه می توانند برخی از بینش ها را در کار خود به عنوان حرفه، اعضای تیم یا مشارکت کنندگان در سازمان و مشتریان خود به کار گیرند. بسیاری از این فعالیت ها را می توان به صورت حضوری یا از راه دور انجام داد و الگوها به این امر کمک می کنند.اینجا از میرو . این فعالیت های چابک را می توان بر روی تخته سفید آنلاین یا فیزیکی انجام داد.

نحوه شروع یادگیری Agile & Scrum – یک فعالیت آموزشی واقعی

ایده دارین برای شروع با چابک حتی به عنوان یک فرد (اما در حالت ایده آل به عنوان یک تیم)

مهمترین پروژه بزرگ خود را انتخاب کنید:

 1. مجموعه ای از وظایف را برای انجام هر کار در یک یادداشت چسبنده ایجاد کنید.
 2. پروژه را به مجموعه‌ای از زمان‌بندی‌های سرعتی تقسیم کنید که در پایان هر دوی سرعت (شاید هفتگی) با سهامداران خود مروری داشته باشید.
 3. برای سرعت خود برنامه ریزی کنید وظایف را اولویت بندی کنید و روی یک صفحه Kanban/Scrum که از کاغذ یا تخته سفید ساخته اید بچسبید. وظایف مهم را در حین انجام آنها جابه جا کنید.
 4. یک جلسه استندآپ روزانه (حداکثر 15 دقیقه) در هیئت مدیره Kanban/Scrum خود با “تیم” خود یا دیگران داشته باشید تا پاسخگو باشید و از آنها بینش بگیرید. به اشتراک بگذارید: الف کاری که دیروز انجام دادی، ب. امروز انجام می دهند و ج. هر گونه مانعی که شما را در رسیدن به هدف سرعتتان کند کند.


 5. در مورد سرعت خود با یک گذشته نگر فکر کنید تا برای سرعت بعدی بهبود یابد. چه چیزی خوب پیش رفت، چه چیزی می‌توانست بهتر پیش برود، و چه چیزهایی را می‌توانید برای اسپرینت بعدی بهبود بخشید.

ما از کار بر روی پروژه های واقعی و انعکاس آنها بیشتر یاد می گیریم و پیشرفت می کنیم. این می‌تواند راه خوبی برای شروع پیاده‌سازی Agile/Scrum در کار، تیم یا سازمان و در نهایت فرهنگ شما باشد.

منابع آموزشی اسکرام چابک

در تحقیقی که برای طراحی این کارگاه جدید انجام داده‌ام، با کتاب‌ها، ویدیوها و آموزش‌های آنلاین بسیار خوبی مواجه شده‌ام که می‌توانند با رویداد آموزشی یا به‌عنوان ابزاری برای کمک به افراد در یادآوری اصول Agile، چارچوب اسکرام و اقدامات ملموسی که می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. به شیوه ای معنادارتر و چابک تر با دیگران کار کنید. در اینجا برخی از منابع مورد علاقه من هستند.

این یک ویدیوی مروری جذاب اسکرام است. این یکی از بهترین مواردی است که من پیدا کردم که سعی کردم Scrum را در حدود 7 دقیقه برای افرادی که ممکن است با فریمورک Agile جدیدتر هستند توضیح دهم.

این یک دوره آموزشی آنلاین خوب با اندازه میکرو SCRUM 101 است که اصول اولیه را پوشش می دهد. هر ویدیو فقط چند دقیقه است و بصری است تا به شما در درک مفهوم SCRUM و اعمال چارچوب در پروژه خود کمک کند.

کتاب های چابک

من Scrum: The Art of Doing Twice the Work in Half Time را توصیه می کنم . این کتاب برای افرادی که با Agile شروع به کار می کنند ارزش خواندن دارد. کتاب یک کتاب انگیزشی است. شما واقعاً در مورد نیاز به Agile و استفاده از چارچوب اسکرام از طریق داستان ها و مثال ها متقاعد می شوید. کارگاه آموزشی را می توان با استفاده از راهنمای “چگونه” در پیوست به عنوان راهی ساده برای شروع و سازماندهی طراحی کرد.

10 قدم برای شروع پیاده سازی اسکرام و چابکی بیشتر

(از ضمیمه SCRUM: The Art of Doing Twice the Work in Half Time اثر جف و جی جی ساترلند)

 1. صاحب محصول را انتخاب کنید
 2. یک تیم انتخاب کنید
 3. یک اسکرام مستر انتخاب کنید
 4. ایجاد و اولویت بندی بک لاگ محصول
 5. بک الگ محصول را پالایش و تخمین بزنید
 6. برنامه ریزی اسپرینت
 7. کار را قابل مشاهده کنید
 8. استند آپ روزانه یا اسکرام روزانه
 9. Sprint Review یا Sprint Demo
 10. اسپرینت گذشته نگر

فیلم‌ها و کتاب‌هایی که در اینجا فهرست می‌کنم بهترین‌هایی هستند که در تحقیقاتم برای طراحی یک کارگاه آموزشی منحصر به فرد «تجربه فرهنگی» برای افرادی با سطوح مختلف تجربه با Agile پیدا کرده‌ام. این موارد به شما کمک می‌کند تا اصول اولیه را بیاموزید و درک کنید و راه‌هایی برای شروع به کار ارائه دهید تا Agile را بیشتر به بخشی از فرهنگ سازمان خود تبدیل کنید و اینکه چگونه حرفه‌ای‌ها کار خود را به روشی نوآورانه انجام می‌دهند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *