آموزش نقشه برداری سفر مشتری


درباره اینکه نقشه های سفر مشتری چیست – و چرا باید از آنها در تجارت خود استفاده کنید بیشتر بیاموزید.

در یک پست وبلاگ قبلی، مقدمه ای بر نقشه سفر مشتری ارائه کردیم ، ابزاری که تجربه مشتری را از تماس اولیه با برند شما تا تصمیم خرید و فراتر از آن ترسیم می کند. امروز قصد داریم در مورد ابزارها و منابع بیشتری برای کمک به شما در تلاش‌های آموزش نقشه‌برداری سفر مشتری صحبت کنیم. اگر می‌خواهید درباره این ابزار برای بهبود شیوه‌های تجاری یا سازمانی اطلاعات بیشتری کسب کنید، به خواندن زیر ادامه دهید.

انجام تحقیقات برای نقشه برداری سفر

برای ایجاد یک نقشه سفر مشتری آگاهانه و تمرینی، ابتدا باید تحقیقات محکمی انجام دهید. هم از تحقیقات موجود شرکت شما در مورد مشتریانتان – از منابعی مانند رسانه های اجتماعی، تجزیه و تحلیل وب سایت یا نظرسنجی ها – و هم از منابع دیگر مانند گروه های متمرکز استفاده کنید. بهترین تحقیقات، ورودی مستقیم مشتریان را در مورد آنچه که به دنبال آن هستند، احساس آنها نسبت به برند شما و اینکه چه پیشرفت هایی در محصول یا خدمات شما زندگی آنها را آسان تر می کند، در بر می گیرد.

عناصر مهم نقشه های سفر

آموزش نقشه برداری سفر مشتری باید بر کسب بینش در مورد عناصر کلیدی ساخت یک نقشه سفر موفق تمرکز کند. در اینجا چند نکته و ترفند در مورد نحوه انجام این کار وجود دارد:

  • “چرا”، “چی” و “چه کسی” را درک کنید. بدانید که نقشه سفر شما قرار است از چه هدف تجاری پشتیبانی کند. شما همچنین باید بدانید که چه کسی از نقشه استفاده خواهد کرد، نقشه مربوط به چه کسانی است و به چه تجربه ای از آنها اشاره می کند.
  • همکاری با دیگران:  همکاری نقش کلیدی در نوآوری دارد. ترکیب افراد زیادی از مناطق مختلف سازمان شما اطمینان حاصل می کند که همه ایده ها و راه حل ها شنیده می شوند. شما ممکن است با گوش دادن به کارمندان خود بینش بیشتری در مورد مشتریان خود به دست آورید، بنابراین هیچ کس را به حساب نیاورید، حتی اگر عضوی از تیم نقشه برداری سفر نباشد.
  • روی نقاط تماس فکر کنید. سازمان‌های بزرگ‌تر به‌ویژه این عادت را دارند که بخش‌ها را از هم جدا کرده و محصولات و خدمات خود را به صورت سیلو قرار دهند. با این حال، مشتریان از دیدگاهی جامع به شرکت شما فکر خواهند کرد. بنابراین، دیدن تصویر بزرگتر و ترسیم تجربه مشتری در نقاط تماس مختلف بسیار مهم است. شما قادر خواهید بود بینش های بهتری به دست آورید و بدانید که به عنوان یک سازمان به طور کلی کجا باید پیشرفت کنید.
  • این فرآیند را با تصاویر بصری پایان دهید. پس از جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها، آن‌ها را به یک نمایش بصری تبدیل کنید. تصاویر بصری به سهامداران کمک می‌کند تا راحت‌تر بفهمند چه اتفاقی می‌افتد، و همچنین می‌توانند به شما کمک کنند نقاط را بیشتر بین بخش‌های مختلف کسب‌وکارتان و نقاط دردسر مشتری مرتبط کنید.

مقاله ها، مثال ها و ویدئوها برای آموزش نقشه برداری سفر مشتری

برای تجزیه و تحلیل بیشتر نقشه های سفر، منابع زیر را بررسی کنید:

  • راهنمای مبتدیان برای نقشه های سفر مشتری
  • چگونه با ایجاد نقشه ها شروع کنیم
  • ویدئوی تسلط UX
  • 6 نمونه از نقشه ها + الگوها

می‌توانید نرم‌افزارها و ابزارهای مفیدی را که به صورت آنلاین در دسترس هستند پیدا کنید تا به شما کمک کنند نقشه سفر مشتری خود را بسازید یا الگوهایی را برای کار با آن‌ها بسازید – مانند الگوهای Miro .

این منابع آموزشی نقشه‌برداری سفر مشتری به شما کمک می‌کند تا راه‌هایی را کشف کنید که نقشه‌های سفر می‌توانند به بهبود استراتژی‌های کسب‌وکار شما کمک کنند. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *