آفریقای جنوبی نمی تواند در سطح جهانی بدون تثبیت نگرش خود به ریاضیات رقابت کند

آفریقای جنوبی به اندازه کافی فارغ التحصیلان مدرسه که در ریاضیات و علوم صلاحیت دارند، تولید نمی کند. این واقعیتی است که توسط ارزیابی‌های بین‌المللی مانند روند مطالعات بین‌المللی ریاضیات و علوم (TIMMS) و گزارش رقابت‌پذیری جهانی مجمع جهانی اقتصاد تایید شده است . اینها نشان می دهد که آفریقای جنوبی در زمینه ریاضیات و علوم پیشرفت چندانی ندارد.

گزارش رقابت پذیری جهانی در سال 2016 آفریقای جنوبی را در بین 140 کشور از نظر ریاضیات و علوم در رتبه آخر قرار داد. این امر آن را پشت سر کشورهای فقیر آفریقایی مانند موزامبیک و مالاوی قرار می دهد.

در سال 2016 پیشرفتی جزئی در نرخ قبولی ریاضی مشاهده شد، از 49.1٪ در سال قبل به 51.1٪. این کشور با سرعت یخبندان در منطقه ای حرکت می کند که توجه فوری را می طلبد. به هر حال، علوم و ریاضیات کلید توسعه اقتصادی هر کشور و رقابت پذیری آن در اقتصاد جهانی هستند.

مطالعه TIMMS، سنگاپور، هنگ کنگ، کره جنوبی و ژاپن را در بین بهترین عملکردهای ریاضی و علوم رتبه بندی می کند. تصادفی نیست که این کشورها در بین 20 کشور برتر شاخص جهانی نوآوری قرار دارند. آموزش با کیفیت خوب به اقتصاد کمک می کند. آفریقای جنوبی نیاز به افزایش عرضه فارغ التحصیلان دانشگاه های علم و فناوری دارد، که در حال حاضر بخش عمده ای از مهارت های کمیاب مشخص شده توسط وزارت آموزش عالی و آموزش را تشکیل می دهد.

پوشش خبری را بر اساس شواهد بخوانید، نه توئیت

اما به جای تعقیب نتایج بهبود یافته، دولت در حال کاهش سطح ریاضیات در سطح مدرسه است. در پایان سال 2016، 20٪ را به عنوان یک نمره قبولی برای دانش آموزان در کلاس های 7، 8 و 9 تعیین کرد. این به دیدگاه رایج ریاضیات به عنوان موضوعی که فقط “استعدادها” می توانند آن را درک کنند، اعتبار می بخشد.

زمان آن فرا رسیده است که به ریاضیات توجه ویژه ای داشته باشیم و اطمینان حاصل کنیم که دانش آموزان – به ویژه آنهایی که از زمینه های ضعیف تر هستند – حمایت لازم را برای برتری در ریاضیات دریافت می کنند. اگر آفریقای جنوبی بخواهد سرمایه انسانی مورد نیاز برای رشد اقتصادی و ایجاد صنایع جدید در آینده را تولید کند، بسیار مهم است.

چگونه ریاضیات و علوم اقتصاد را تقویت می کنند

ریاضیات و علوم دریچه ای برای ورود به صنایع جدید هستند. تسلط بر آنها به یک اقتصاد سرمایه انسانی لازم برای سوار شدن بر موج فناوری را می بخشد. در کار خود در مورد صنایع آینده، الک راس، که به هیلاری کلینتون در دوره وزیر امور خارجه آمریکا در زمینه نوآوری مشاوره می داد، اشاره می کند که بخش هایی مانند رباتیک، علوم زیستی پیشرفته، کدگذاری پول، داده های بزرگ و امنیت سایبری – همه که مستلزم تسلط بر فن آوری و مهارت های ریاضی – از ارکان انقلاب صنعتی چهارم هستند .

به بیان ساده، این «انقلاب» عصر فناوری است که در حال حاضر بر سر ما آمده است.

مهمتر از آن، درک ریاضیات و علوم باعث افزایش اعتماد به نفس و گسترش فرصت های شغلی برای دانش آموزان می شود. این در نهایت به آنها برتری در بازار کار می دهد.

بسیاری از دانش‌آموزان ریاضی را نه به انتخاب خود، بلکه به این دلیل که از نبود حمایت کافی ناامید شده‌اند، ترک می‌کنند. من از روی تجربه صحبت می‌کنم: من در 14 سالگی در پایان کلاس نهم کنونی موضوع را رها کردم، اما قبلاً استاندارد 7 نامیده می‌شد. یکی از بسیاری از افرادی بود که از رها کردن ریاضیات می ترسیدند.

اما موفقیت در ریاضیات، یا در هر زمینه ای از مهارت، کاملاً یک موضوع ژنتیکی نیست. آندرس اریکسون، روانشناس، در کتاب خود اوج ، از سه دهه تحقیق استفاده می کند تا ثابت کند که چرا استعداد طبیعی و سایر عوامل ذاتی تأثیر کمتری نسبت به آنچه او تمرین عمدی یا هدفمند می نامد دارد.

او ادعا می کند که تعدادی از تلاش‌های موفق نشان داده‌اند که تقریباً هر کودکی می‌تواند ریاضیات را در صورتی که به روش صحیح آموزش داده شود، یاد بگیرد.

آفریقای جنوبی باید بر نحوه تدریس ریاضیات به روش صحیح تمرکز کند تا اینکه این موضوع غیرممکن است. رویکرد فعلی سرمایه انسانی حیاتی را از اقتصاد می‌دزدد.

مداخلات رادیکال

با این حال، برخی ممکن است استدلال کنند که هر گونه بهبود یا تغییر در سیستم آموزشی که با زیرساخت‌های ضعیف، فقدان توسعه و پشتیبانی معلمان و معلمان ریاضی و علوم بسیار واجد شرایط بسیار کم است، غیرممکن است. حتی اگر تعداد معلمان در این موضوعات افزایش یابد، مهم است که کیفیت آموزش نیز افزایش یابد.

اکنون به مداخلات رادیکال نیاز است – وگرنه آفریقای جنوبی هرگز به یک بازیگر جهانی در انقلاب صنعتی چهارم تبدیل نخواهد شد.

کشور باید روش های جدید تربیت معلم را توسعه دهد و محیط حمایتی را برای معلمان ایجاد کند. ابزارهای آموزشی نوآورانه باید در مراحل اولیه معرفی شوند تا ابهام زدایی از ریاضیات و علوم برای دانش آموزان جوان. اگر یادگیری این موضوعات سرگرم کننده تر باشد، ممکن است دانش آموزان بیشتری به عنوان گزینه های شغلی آینده به سمت آنها کشیده شوند.

برداشتن این گام‌ها به آفریقای جنوبی فرصت بهتری در آینده می‌دهد تا از استعداد جوانان خود برای تقویت اقتصاد استفاده کند و رقابت جهانی خود را بهبود بخشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *