آخرین اکتشافات علمی جرقه نوآوری


جرقه نوآوری

همه پیشرفت های علمی به صفحه اول نمی رسند. برخی از آنها هرگز وارد صفحات نمی شوند. با این حال، اگر چیز جدیدی بر اساس این یافته ها ایجاد شود که زندگی ما را ساده تر کند، همه می خواهند بدانند در مورد چیست. ما منتخبی از چند پیشرفت علمی انجام داده‌ایم که انتظار می‌رود در چند سال آینده خبرساز شود و تأثیر زیادی بر آینده ما داشته باشد.

    • کریستال زمان

کریستال زمان فاز خاصی از ماده است که به طور مداوم تغییر می کند، اما به نظر نمی رسد که هرگز نیاز به انرژی داشته باشد. از آنجا که قانون دوم ترمودینامیک بیان می کند که این اتفاق نمی افتد، نظریه نیوتن ممکن است با این مکاشفه در تضاد باشد. کریستال زمان شبیه یک ماشین حرکت دائمی است که بدون نیاز به انرژی به طور نامحدود بین حالت‌ها می چرخد.

گوگل مدعی است که این مرحله جدید از ماده را با استفاده از کامپیوتر کوانتومی Sycamore این شرکت ساخته است . از آنجایی که یافته‌های گوگل مورد بررسی قرار نگرفته است، نمی‌توانیم مطمئن باشیم که آنچه محققان گوگل انجام داده‌اند در مقابل بررسی قرار خواهد گرفت. به دلیل دامنه و کنترل آزمایش، می توان به کریستال های زمان برای مدت زمان طولانی نگاه کرد، مجموعه های جامع اندازه گیری ها را انجام داد، اندازه سیستم را تغییر داد و غیره. به عبارت دیگر، این یک نمایش ارزشمند است که ممکن است واقعا پیشرفت کند. تحقیق – و به این ترتیب، ممکن است در نشان دادن نقش کلیدی شبیه‌سازهای کوانتومی در اجازه دادن به پیشرفت‌های فیزیک حیاتی باشد.

    • آب فلزی

چون آب معمولی شامل املاح است، رسانا است. از سوی دیگر، آب مقطر یک عایق تقریباً کامل است. برای تولید یک نوار رسانایی با الکترون‌هایی که آزادانه جریان دارند، آب باید تحت فشارهایی قرار گیرد که عملاً تکرار آن روی زمین غیرممکن است. برای اولین بار، همکاری جهانی 15 متخصص از یازده موسسه تحقیقاتی، از تکنیک کاملا متفاوتی برای ایجاد محلول آبی با ویژگی های فلزی استفاده کرده است. این در نهایت منجر به کشف یک عنصر جدید شد، و به همان اندازه که هیجان انگیز است.

    • کریستال های مولکولی پیزوالکتریک

دانشمندان موسسه آموزش علوم و تحقیقات هند (IISER) در کلکته و موسسه فناوری هند (IIT) در خاراگپور مطالعه ای را انجام دادند. کاری که دانشمندان هندی انجام داده‌اند ساخت کریستال‌های بادوام‌تر با قابلیت‌های خود ترمیمی است. ما با اطمینان می توانیم بگوییم که آنها قوی ترین ماده خوددرمانی جهان را ایجاد کردند. آنها ادعا می کنند که با توسعه کریستال های مولکولی پیزوالکتریک که می توانند آسیب های مکانیکی را بدون نیاز به کمک خارجی درمان کنند، مشکل را حل کرده اند . ماده ای که توسط دانشمندان هندی ساخته شده است ممکن است به زودی به قطعات الکترونیکی شکسته شده، مانند آنچه در فضاپیماها یافت می شود، کمک کند تا خودشان را تعمیر کنند.

    • باکتری های پلاستیک خوار

PET ممکن است توسط باکتری هایی که از آنزیم های PET hydrolase و MHETase استفاده می کنند، تجزیه شود. این باکتری در مطالعه‌ای که توسط موسسه فناوری کیوتو در سال 2016 انجام شد، کشف شد. یافته‌های Ideonella sakaiensis ممکن است پیامدهایی برای تجزیه پلیمرهای PET داشته باشد. معنای این موضوع برای آینده سیاره ما این است که ممکن است بتوان تأسیسات خاصی را ساخت که در آن این نوع باکتری ها از تپه های پلاستیکی تغذیه می کنند، یا حتی استفاده مستقیم از آن در مناطق آلوده.

آخرین اکتشافات علمی در سال 2021 نمایی از آینده ای را که به سوی آن می رویم ارائه می دهد. اگرچه در حال حاضر نمی‌توان پیش‌بینی کرد که این یافته‌ها ما را به کجا می‌برند، اما برای استفاده حداکثری از آنها به ذهن‌های خلاق تکیه می‌کنیم . آیا می بینید که چگونه ممکن است برخی از این اکتشافات در زندگی روزمره به کار گرفته شوند؟ اگر پاسخ مثبت است، لطفاً برای ما نظر بگذارید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *